mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes515
mod_vvisit_counterVčera1716
mod_vvisit_counterTento týždeň10638
mod_vvisit_counterMinulý týždeň10755
mod_vvisit_counterTento mesiac25382
mod_vvisit_counterMinulý mesiac24391
mod_vvisit_counterSpolu3238074

Kto je online

Máme  hostí: 40  pripojení
Úvod Rok 2015 Dnes tovariš, zajtra majster 2015
Dnes tovariš, zajtra majster 2015  PDF  Tlač  Email
Letný mesiac jún prináša okrem očakávaného konca školského roka tiež viac aktivít v prírode. Aj tento rok sa konalo programové podujatie s názvom Dnes tovariš, zajtra majster. Akcia sa uskutočnila ako súčasť Turčianskych slávností folklóru v príjemnom prostredí Múzea slovenskej dediny v  Martine v horúcu nedeľu 14. júna 2015.

Letný mesiac jún prináša okrem očakávaného konca školského roka tiež viac aktivít v prírode. Aj tento rok sa konalo programové podujatie s názvom Dnes tovariš, zajtra majster. Akcia sa uskutočnila ako súčasť Turčianskych slávností folklóru v príjemnom prostredí Múzea slovenskej dediny v  Martine v horúcu nedeľu 14. júna 2015.

Študentky odboru textilné výtvarníctvo Alexandra Babiaková a Natália Horváthová z III.A na tomto podujatí v úlohe „tovarišov“ vzorne reprezentovali našu školu a prezentovali jej študijné odbory návštevníkom skanzenu.

Okrem našej školy sa akcie zúčastnili zástupcovia SŠ z Kysuckého Nového Mesta - kováči, dievčatá z pedagogickej školy z Turčianskych Teplíc a samozrejme folkloristi z okolia. Návštevníkov práce študentov zaujali, pýtali sa na štúdium a technologické postupy zhotovenia výrobkov. V programe mali možnosť pozrieť si vystúpenia folklórnych skupín, vidieť remeselníkov pri práci a stráviť príjemný deň.

Ing. Mária Priesolová, oddelenie textilného výtvarníctva

späť