mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes588
mod_vvisit_counterVčera1716
mod_vvisit_counterTento týždeň10711
mod_vvisit_counterMinulý týždeň10755
mod_vvisit_counterTento mesiac25455
mod_vvisit_counterMinulý mesiac24391
mod_vvisit_counterSpolu3238147

Kto je online

Máme  hostí: 28  pripojení
Úvod Rok 2008 Mladý módny tvorca
Mladý módny tvorca  PDF  Tlač  Email
Štvrtok, 11 Spetember 2008 00:00

V dňoch 2.-3. septembra sa v Bratislave na Intermóde uskutočnil XXXVII. ročník národnej autorskej súťaže MLADÝ MÓDNY TVORCA 2008. Cieľom súťaže je prezentácia výsledkov činnosti mladých módnych návrhárov, podpora estetickej výchovy a zmyslu pre krásu mladého človeka. Súťaž je zameraná predovšetkým na začínajúcich módnych tvorcov do veku 35 rokov bez obmedzení na amatérov a profesionálov.
Našu školu sme sa rozhodli spolu s mojou bývalou spolužiačkou reprezentovať dvomi kolekciami. Lucka sa na súťaži predstavila s kolekciou troch odevov s názvom MÓDA VNÚTRA, ktorá zobrazovala tri ľudské charaktery poznačené súčasnosťou. Hlavnou myšlienkou mojej kolekcie s názvom GENERALIZATION, pozostávajúcej taktiež z troch odevov, bolo zovšeobecnenie muža a ženy pretransformované do odevu. Súťaž sme neopustili naprázdno. Porotu naša tvorba oslovila natoľko, že sa nám obom rozhodla udeliť 1. miesto v kategórii Módna odevná tvorba.
Ja, ako víťazka minulého ročníka som mala v rámci Intermódy zabezpečený stánok na vlastnú prezentáciu v ktorom som vystavovala prevažne práce vytvorené počas štúdia na ŠUV v Ružomberku.

Andrea Pojezdálová a Lucia Gašparidesová
absolventky ODI

späť

Posledná úprava Streda, 27 Júl 2011 13:57