mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes179
mod_vvisit_counterVčera0
mod_vvisit_counterTento týždeň179
mod_vvisit_counterMinulý týždeň0
mod_vvisit_counterTento mesiac179
mod_vvisit_counterMinulý mesiac0
mod_vvisit_counterSpolu1080679

Kto je online

Úvod Rok 2017 „DOTEKY MÓDY“ 2017 PROSTĚJOV
„DOTEKY MÓDY“ 2017 PROSTĚJOV  PDF  Tlač  Email
 
Dňa 21.4.2017 sme cestovali do Prostějova na finále 17.ročníka súťaže „Doteky módy“. Do finálovej 15-ky tejto medzinárodnej súťaže sme postúpili s kolekciou „URBAN GEISHA“, ktorá je spoločnou prácou 3 autorov pomaturitného štúdia: Richarda Bujdoša, Jany Durnotovej a Veroniky Hricovej.

Kolekcia bola inšpirovaná tradičnou japonskou kultúrou, konkrétne pásmi „obi“ a umením „origami“. Tieto tradičné prvky študenti transformovali do súčasných dizajnových prvkov, ktoré do kolekcie vnášajú jedinečnosť a variabilitu. Hoci sme nezískali konkrétne ocenenie, výhrou pre nás je už samotná účasť vo finále. V rámci prehliadky sme odprezentovali 5 modelov, choreografia sa nám vydarila a naše modely zaujali pedagógov a súťažiacich z iných škôl, čo tiež považujeme za malý úspech. Samotný finálový galavečer bol pre nás prínosom, nakoľko sme mali možnosť vidieť prácu mnohých kreatívnych študentov z viacerých českých škôl. Okrem študentov predviedli svoje modely aj niekoľkí súčasní dizajnéri a vlastnú novú kolekciu odprezentovala v rámci programu aj minuloročná víťazka tejto súťaže.

Mgr. Andrea Némethová

späť