mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes270
mod_vvisit_counterVčera0
mod_vvisit_counterTento týždeň270
mod_vvisit_counterMinulý týždeň0
mod_vvisit_counterTento mesiac270
mod_vvisit_counterMinulý mesiac0
mod_vvisit_counterSpolu1080770

Kto je online

Úvod Rok 2013 Dnes tovariš, zajtra majster 2013
Dnes tovariš, zajtra majster 2013  PDF  Tlač  Email

V mesiaci jún sa v Múzeu slovenskej dediny v Martine tradične koná programové podujatie “Dnes tovariš zajtra majster“. Organizátori zo SNM v Martine ponúkajú návštevníkom okrem prehliadky skanzenu , ktorá je lákavá hlavne pre deti, vďaka prítomnosti domácich zvierat, aj iné aktivity.

Návštevníci si mohli kúpiť výrobky ľudových remeselníkov z dreva, kovu, perníčky  apd. Súčasťou podujatia bolo vystúpenie folklórnych skupín a ľudovej muziky.

Na akcii sa už niekoľko rokov prezentuje spolu s inými školami aj naša škola. Návštevníci skanzenu si so záujmom a slovami uznania prezerali vystavené práce študentov.  Vyskúšali si suché plstenie a tkanie „cigánskych tkaníc“. Získali informácie o  možnostiach štúdia na našej škole. Študentky 1.ročníka z odboru textilné výtvarníctvo sa im ochotne a trpezlivo venovali.

Patrí im pochvala za vzornú reprezentáciu školy.

Ing. Mária Priesolová, oddelenie tex. výtvarníctva

späť